Apple iPhone 4 najlepszym urządzeniem mobilnym

By Grudzień 4, 2018 No Comments

Konferencja Mobile World Congress w Barcelonie została przez Apple zignorowana podobnie zresztą, jak bardziej ogólna Consumer Electronics Show, która odbyła się w styczniu. Nie dość, że Cupertino zazwyczaj nie pojawia się na takich imprezach, to jeszcze ma w zwyczaju urządzanie własnych wydarzeń medialnych, które z reguły przyćmiewają prezentacje nowinek innych firm.

Takie zachowanie nie wpłynęło jednak na decyzję sędziów, którzy podczas Mobile World Congress przyznali najnowszemu smartfonowi Apple zaszczytny tytuł „Best Mobile Device”. Decyzję argumentowano wysoką jakością wyświetlacza, nowoczesnym dizajnem i fenomenalnym ekosystemem dla deweloperów aplikacji. Sędziowie dodali również, że wyścig był wyrównany, ale iPhone 4 czerpiąc doświadczenia z sukcesów swoich poprzedników, nadaje obecnie ton na rynku smartfonów.

Nagrodę dla najlepszego producenta roku otrzymała firma HTC, o której sędziowie powiedzieli, że swoją obecność na rynku zbudowała od zera, oferując świeżą markę i duży wybór urządzeń pośród wielu platform. HTC wyróżniło się szczególnie jako popularny producent telefonów komórkowych, ze świetną obsługą klienta. HTC zostało również pochwalone za swojego smartfona – HTC Desire, który według sędziów ustalił poprzeczkę dla telefonów z Androidem w 2010 roku.

Bez zaskoczenia zakończyło się rozdanie nagród dla aplikacji. Tytuł najlepszej aplikacji mobilnej oraz aplikacji roku dla platformy Apple trafił do deweloperów Rovio/Clickgamer/Chillingo, za bijące rekordy popularności Angry Birds.

Leave a Reply