Jest jailbreak dla oprogramowania 2.2

By Grudzień 4, 2018 No Comments

W piątek firma Apple udostępniła kolejną już aktualizację oprogramowania dla telefonów iPhone. Bardzo szybko pojawił się także update narzędzia do jailbreaku firmware’u 2.2. Zawdzięczamy go – jak zwykle – hackerom z iPhone Dev Team.

Panowie z Dev Team przygotowali dwie aplikacje przeznaczone do jailbreaku oprogramowania Apple. Pierwsza z nich to PwnageTool 2.2.1 w wersji dla Mac OS X. Druga natomiast to QuickPwn 2.2 dla systemu Apple, a także dla Windows. Jeśli posiadamy iPhone’a 3G bez simlocka wystarczy tylko ściągnąć aktualizację z iTunes i użyć QuickPwn, który w prosty sposób przeprowadzi użytkownika przez instalację. W przypadku telefonu z simlockiem można pójść pierwszą ścieżką albo skorzystać z PwnageTool. Jest to nieco bardziej skomplikowane i wymaga stworzenia własnej paczki firmware’u 2.2, który następnie jest wgrywany do iPhone’a.

Nasi czytelnicy donoszą, że podczas instalacji mogą pojawić się problemy. „Jeśli ktoś zrobił sobie backup iTunes plików z telefonu to będzie ok, ale będzie musiał utworzyć nowy profil” – pisze nasz czytelnik. Powód jest prosty – jeśli korzystamy z iPhone’a w Erze czy Orange, to oprogramowanie 2.2 może nie zostać aktywowane. Otrzymaliśmy także informacje, że po dokonaniu jailbreaku mogą pojawić się problemy z zasięgiem iPhone’a. Oczywiście, każdy korzysta z rozwiązań zespołu iPhone Dev Team na własną odpowiedzialność.

Leave a Reply